Profile

neda bahrami

safarbato,
nedabarzghar
safarbato,
nedabarzghar

Contact Details

nedabarzghar
Please login to view member contact information

Bio

جزیره کیش و تور کیش سفر باتو یکی از جزایر جنوبی ایران است که در میان آبهای فیروزه ای خلیج فارس قرار گرفته و از نظر تقسیمات استانی در استان هرمزگان واقع شده است . به این جزیره زیبا مروارید خلیج فارس نیز گفته می شود که با سفر و اقامت در آن بی شک این لقب را شایسته آن خواهید دانست . کیش با دارا بودن طبیعتی شگفت انگیز و آب و هوایی پاکیزه و لطیف به یکی از قطب های گردشگری ایران تبدیل شده و سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر از گوشه و کنار ایران و همینطور کشور های دیگر دنیاست .

کیش همچنین دارای سواحل طلائی رنگ و زیباست و وجود آبهای زلال و فیروزه ای و همچنین امکانات رفاهی و تفریحی متعدد در سواحل خود به جاذبه ای منحصر بفرد تبدیل شده است . جزیره کیش در سه فصل از سال یعنی پاییز و زمستان و بهار دارای بهترین شرایط آب و هوایی است و در فصل تابستان درجه حرارات و میزان رطوبت بقدری بالا می رود که سفر و اقامت در این جزیره را دشوار می کند . اما در این فصل جشنواره های مختلفی برگزار می گردد و در کنار آن هزینه های سفر به شدت پایین می آید و برخی ترجیح می دهند سفر خود را به این فصل از سال موکول کنند . 

پل گالاتا در تور استانبول سفر باتو ، حدودا یکصد سال قدمت دارد و در سال ۱۹۲۲ میلادی توسط یکی از مشهورترین مهندسان پل‌سازی جهان ساخته شده است .  و به مرور به یکی از جاذبه های دیدنی شهر استانبول تبدیل شد و هم اکنون روزانه صدها نفر از آن دیدن می کنند  .

کشتی‌ها و قایق های ماهیگیری هر روز در زیر این پل پهلو می گیرند و در فصول سرد سال صیدهای روزانه خود را به بازارهای محلی می رسانند .

در اطراف این پل آثار تاریخی متعددی وجود دارد که برج زیبای گالاتا نمونه ای از آنهاست و بهتر است در الویت برنامه های شما نیز قرار بگیرد همچنین مسجد جدید که در گذشته به آن مسجد والده سلطان گفته می شود روبروی این پل قرار دارد و تمام مدتی که در حال قدم زدن بر روی  این پل هستید میتوانید منظره  زیبای آنرا مشاهده کنید . 

Professional Associations